Przygotowujemy skórę na zbliżające się lato – Krok 1 i 2

Majówka to doskonały pretekst do odpoczynku i znalezienia czasu na dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, które pomogą nam przygotować ciało na nadchodzące lato. Słońce i wysokie temperatury sprzyjać będą zmianie garderoby na znacznie lżejszą, a przez to eksponowaniu skóry, która po sezonie zimowym może być wyraźnie zaniedbana, pozbawiona jędrności i zdrowego kolorytu.

Nasz przepis to 4 kroki:


Krok 1: złuszczanie

Krok 2: dogłębne oczyszczanie

Krok 3: nawilżanie

Krok 4: ujędrnianie i regeneracja

Najważniejsze to poświęcić sobie nieco więcej niż zwykle czasu, zwłaszcza wówczas gdy mamy do czynienia z zaniedbaniami kumulującymi się przez długie tygodnie. Już kilkukrotna, ale systematyczna aplikacja wybranych kosmetyków i powtarzalność wskazanych zabiegów mogą odmienić znacząco kondycję ciała.

Krok 1: Złuszcz skórę kosmetykiem zawierającym ścierające drobinki, np. cukrowe lub solne z użyciem szorstkiej rękawicy lub gąbki. Pamiętaj, aby produkt nie był zwyczajnie wcierany, ale rozsmarowywany okrężnymi ruchami. Taki masaż pomoże nie tylko pozbyć się martwego naskórka, ale także pobudzić mikrokrążenie krwi, ujędrnić i pozbyć się cellulitu. Kosmetykami, których możesz użyć do tego typu zabiegu są: Solny Scrub Absolute Care, Frutti Relax Scrub do ciała Ava Laboratorium lub Peeling pod prysznic Bomb Cosmetics.

Każdy z tych produktów bez problemu dostaniesz w sklepie esentire.pl. Natomiast w zakładce Scruby i Peelingi znajdziesz także inne “złuszczacze”.

Krok 2: Skóra zbiera wszystkie zanieczyszczenia, które kumulują się i przyczyniają do powstawania wyprysków i zaskórników. Niezbędne będzie zatem wspomaganie zabiegu złuszczania kosmetykami dokładnie oczyszczającymi, które pomogą pozbyć się nadmiaru sebum i innych zalegających na skórze substancji, przez co ryzyko powstawania zaskórników i wyprysków zredukuje się do minimum. Tak odświeżone ciało stanie się wyjątkowo podatne na kolejne zabiegi pielęgnacyjne, wchłaniając dobroczynne składniki kosmetyków. Do oczyszczenia ciała możesz użyć: Oczyszczającego mydła w kostce od manny, Czarnego mydła w płynie od Marokoprodukt lub Żelu pod prysznic od Absolute Care.

Więcej propozycji znajdziesz w zakładce Kąpiel na stronie sklepu esentire.pl.

Znajdź czas dla siebie:)

Przeczytaj również: Perfumy na Walentynki

Kategorie
Poradnik
Esentire - Moc Piękna

Esentire.pl to czyste piękno dla niej i dla niego. Dla wszystkich. Na blogu blog.esentire.pl znajdą Państwo ogromną dozę porad, recenzji i cennych wskazówek dotyczących urody.