Sprawdzamy teorię w praktyce – test Perłowej Maski Absolute Care

Maski to świetny sposób na uzupełnienie rutynowej pielęgnacji, która bardzo często okazuje się niewystarczająca dla skóry – zwłaszcza tej wymagającej. Kosmetyk tego typu przeznacza się do systematycznego, lecz rzadkiego używania np. 2- 3 razy w tygodniu. Jednorazowa aplikacja wygląda jednak zupełnie inaczej od produktów innych kategorii. Maskę pozostawiamy bowiem na skórze na dłuższy czas, pozwalając jej składnikom odpowiednio działać. Zwykle po odpowiednim czasie zmywa się pozostałości produktu letnią wodą, pozwalając cerze na odpoczynek.

Absolute Care ma w swojej ofercie kosmetyki wielu kategorii, a maski to jedna z tych najbardziej rozbudowanych. Tym razem przekonaliśmy się o działaniu Perłowej Maski, którą wypróbowała autorka bloga http://moj-kosmetyczny-punkt-widzenia.blogspot.com.

Perłowa maska Absolute Care została stworzona z myślą o wszystkich typach skóry. Zawiera proszek uzyskany z naturalnych pereł, mający na celu, nadać skórze wyjątkowego blasku, a także składniki kojące, olej z ogórecznika do wnikania naturalnych kwasów tłuszczowych, olej z awokado, olejek z dzikiej róży do odżywienia skóry oraz witaminę E, która przeciwdziała zakwaszeniu.

Efekty jej działania nie będą widoczne po jednorazowej aplikacji, dlatego konieczna jest cierpliwość i systematyczność, ponieważ jak wspomina autorka recenzji:

“w długofalowej perspektywie (producent zaleca stosowanie 2-3 razy w tygodniu) twarz rzeczywiście stała się mniej podrażniona, ukojona i bardziej nawilżona”.

Perłowa Maska jest więc doskonałym rozwiązaniem dla skóry podrażnionej, suchej i poszarzałej, której pomaga odzyskać nawilżenie i ukojenie, niezbędne do codziennego komfortowego funkcjonowania w kontakcie ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Należy jednak pamiętać, że przed zmyciem nadmiaru kosmetyku, powinno się delikatnie przetrzeć twarz wacikiem. Woda może okazać się niewystarczająca do zmycia grubszej warstwy maski. Taki przypadek nie powinien jednak zdarzać się często, ponieważ do właściwego działania, wystarczy nawet niewielka ilość Perłowej Maski Absolute Care.

Przeczytaj również: Perfumy na Walentynki

Kategorie
Testy
Esentire - Moc Piękna

Esentire.pl to czyste piękno dla niej i dla niego. Dla wszystkich. Na blogu blog.esentire.pl znajdą Państwo ogromną dozę porad, recenzji i cennych wskazówek dotyczących urody.